Energetyka

energetyka

Realizujemy projekty dla wszelkiego typu obiektów w przemyśle. Usługi elektroenergetyczne Lubuskie dotyczą zarówno podmiotów gospodarczych, jak i klientów indywidualnych. Oferujemy wykonawstwo obiektów biurowych, użyteczności publicznej i administracji, hotelowych, mieszkalnych i domów.

Nasza firma oferuje usługi elektroenergetyczne Zielona Góra, w ramach których wykonuje:
 • przyłącza elektroenergetyczne Zielona Góra
 • montaż kabli średniego napięcia
 • montaż kabli niskiego napięcia
 • montaż złączy kablowych ZK
 • rozdział energii w budynkach
 • montaż SZR (samoczynne załączenie rezerwy)
 • montaż agregatów prądotwórczych
 • trasy kablowe
 • zasilanie maszyn
 • oświetlenie zewnętrzne terenu i dróg
W praktyce

Czy na co dzień zastanawiamy się, skąd jest prąd w naszych gniazdkach? Energetyka obejmuje dostarczanie energii elektrycznej do odbiorcy przewodami elektrycznymi, produkowanej za pomocą turbin i prądnic napędzanych rozmaitymi źródłami energii.

Działamy w obrębie przedsiębiorstw energetycznych Enea i Energa. Jako elektryk Zielona Góra nasz zakres prac obejmuje:

Naszym klientom proponujemy także: roboty ziemne Zielona Góra oraz przyłącza wodno-kanalizacyjne Lubuskie.

Przyłącze energetyczne

Przyłącza elektryczne Lubuskie są nam potrzebne już na wczesnym etapie budowy, gdyż bez prądu tak naprawdę nie zaczniemy prac. Zatem staranie się o doprowadzenie energii jest jednym z pierwszych przedsięwzięć, jakie musimy podjąć. Podłączenia elektryczne Lubuskie do sieci elektrycznej wymagają złożenia wniosku w najbliższym zakładzie energetycznym, w którym określa się warunki przyłączenia. Następnie dochodzi do podpisania umowy i realizacji jej założeń.

Sieci elektroenergetyczne

Sieci elektroenergetyczne składają się z linii elektroenergetycznych i stacji elektroenergetycznych. Ze względu na rodzaj prądu elektrycznego będącego nośnikiem energii, rozróżnia się sieć elektroenergetyczną prądu przemiennego (najczęściej spotykane częstotliwość 50 Hz) oraz sieć elektroenergetyczną prądu stałego (mające charakter lokalny i stosowane w elektrowniach lub zakładach przemysłowych). Ze względu na zastosowanie sieci elektroenergetyczne dzieli się na: sieci elektroenergetyczne przesyłowe (220 kV, 400 kV i 750 kV), przeznaczone do przesyłania dużych energii na znaczne odległości i realizacji powiązań między systemami elektroenergetycznymi oraz sieci elektroenergetyczne rozdzielcze, zapewniające rozdzielanie energii i dostarczanie jej do odbiorców. Zależnie od wartości napięcia znamionowego rozróżnia się sieci elektroenergetyczne:

 • niskich napięć – nN (0,4 kV i 0,66 kV)
 • średnich napięć – SN (od 3 kV do 60 kV)
 • wysokich napięć – WN (110 kV, 220 kV i 400 kV)
 • najwyższych napięć – NN (750 kV)

Linie energetyczne tworzone w ramach usług energetycznych w Lubuskim mogą być budowane w dwóch systemach – napowietrznym oraz kablowym, jednak ich rodzaj zależy od wielu czynników. Linie najwyższego (NN) i wysokiego napięcia (WN) występują w systemie napowietrznym, natomiast linie średniego (SN) oraz niskiego napięcia (nN) coraz częściej są modernizowane z linii napowietrznych na linie kablowe. Skąd taki trend? Po pierwsze linie napowietrzne nie mogą być budowane wszędzie – najczęściej spotykamy je na dużych, otwartych przestrzeniach z dala od budownictwa. Szczególnie w miastach, gdzie zagęszczenie budynku jest spore, niemożliwe jest ustawienie linii napowietrznej i tu z rozwiązaniem przychodzi linia kablowa.

Przyłącze, złącze, linia energetyczna …

Podłączenia elektryczne Zielona Góra w domu jednorodzinnym składa się z szeregu elementów mających za zadanie zapewnienie ciągłej dostawy energii elektrycznej z możliwością odłączenie od sieci przy zachowaniu wygody użytkowania oraz jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Instalację należy również planować tak, by w przyszłości była możliwość poszerzenia jej o nowe funkcje oraz rozbudowania.

Warto wiedzieć

Rozwój nowoczesnych technologii prowadzi do coraz łatwiejszej i sprawniejszej obsługi domowych instalacji. Jednym z takich godnych uwagi rozwiązań jest system zdalnego odczytu, dzięki któremu raz na zawsze możemy zapomnieć o wizycie osób odczytujących liczniki w naszych domach. Nowe możliwości transmisji danych gromadzonych w licznikach energii elektrycznej podczas pomiarów to rozwiązanie przyszłości. Rozwiązania umożliwiające odczyt danych z liczników z wykorzystaniem technologii transmisji danych przy pomocy różnych protokołów mogą zostać odczytywane zdalnie przy użyciu technologii GSM/GPRS lub za pośrednictwem sieci LAN.

Szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje roboty elektryczne na najwyższym poziomie? Interesuje Cię montaż oświetlenia albo naprawa, rozbudowa czy wymiana instalacji? Wybierz usługi energetyczne Zielona Góra oferowane przez Pro-Instalacje! Posiadamy wszystkie aktualne uprawnienia i odpowiednie kwalifikacje, a wykonywane przez nas zlecenia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Postaw na sprawdzonych elektryków z profesjonalnym podejściem do prac elektrycznych!

Dlaczego My?

Do każdego zlecenia oraz klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując plan działania do jego potrzeb.

Doświadczenie

Na rynku istniejemy od 2009 roku. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przekłada się na jakość świadczonych usług.

Profesjonalizm

Zawsze stawiamy na jakość usług i wysokie kwalifikacje w dziedzinie instalacji elektrycznych i energetyki.

Zadowoleni Klienci

Dołącz do naszych zadowolonych Klientów.

Zobacz więcej

Aktualności

Chcesz zapytać o usługę?

Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na pytania lub przygotujemy indywidualną wycenę.

FAQ
Formularz kontaktowy