Energetyka

energetyka

Realizujemy projekty dla wszelkiego typu obiektów w przemyśle. Obsługujemy podmioty gospodarcze i klientów indywidualnych.
Wykonawstwo obiektów biurowych, użyteczności publicznej i administracji, hotelowych, mieszkalnych i domów.

Nasza firma wykonuje:
 • przyłącza elektroenergetyczne
 • montaż kabli średniego napięcia
 • montaż kabli niskiego napięcia
 • montaż złączy kablowych ZK
 • rozdział energii w budynkach
 • montaż SZR (samoczynne załączenie rezerwy)
 • montaż agregatów prądotwórczych
 • trasy kablowe
 • zasilanie maszyn
 • oświetlenie zewnętrzne terenu i dróg
W praktyce

Czy na co dzień zastanawiamy się, skąd jest prąd w naszych gniazdkach ? Energetyka obejmuje dostarczanie energii elektrycznej do odbiorcy przewodami elektrycznymi, produkowanej za pomocą turbin i prądnic napędzanych rozmaitymi źródłami energii.

Działamy w obrębie przedsiębiorstw energetycznych Enea i Energa.

Przyłącze energetyczne

Przyłącze energetyczne jest nam potrzebne już na wczesnym etapie budowy, gdyż bez prądu tak naprawdę nie zaczniemy prac. Zatem staranie się o doprowadzenie energii jest jednym z pierwszych przedsięwzięć, jakie musimy podjąć. Przyłącze do sieci elektrycznej wymaga złożenia wniosku w najbliższym zakładzie energetycznym, w którym określa się warunki przyłączenia. Następnie dochodzi do podpisania umowy i realizacji jej założeń.

Sieci elektroenergetyczne

Sieci elektroenergetyczne składają się z linii elektroenergetycznych i stacji elektroenergetycznych. Ze względu na rodzaj prądu elektrycznego będącego nośnikiem energii, rozróżnia się sieć elektroenergetyczną prądu przemiennego (najczęściej spotykane częstotliwość 50 Hz) oraz sieć elektroenergetyczną prądu stałego (mające charakter lokalny i stosowane w elektrowniach lub zakładach przemysłowych). Ze względu na zastosowanie sieci elektroenergetyczne dzieli się na: sieci elektroenergetyczne przesyłowe (220 kV, 400 kV i 750 kV), przeznaczone do przesyłania dużych energii na znaczne odległości i realizacji powiązań między systemami elektroenergetycznymi oraz sieci elektroenergetyczne rozdzielcze, zapewniające rozdzielanie energii i dostarczanie jej do odbiorców. Zależnie od wartości napięcia znamionowego rozróżnia się sieci elektroenergetyczne:

 • niskich napięć — nN (0,4 kV i 0,66 kV)
 • średnich napięć — SN (od 3 kV do 60 kV)
 • wysokich napięć — WN (110 kV, 220 kV i 400 kV)
 • najwyższych napięć – NN (750 kV)

Sieci rozdzielcze dzieli się na okręgowe (110 kV), rejonowe (SN), miejskie (110 kV, SN i nN), wiejskie (SN, nN), przemysłowe (110 kV, SN i nN) oraz instalacyjne lub domowe (nN).

Linie energetyczne mogą być budowane w dwóch systemach – napowietrznym oraz kablowym, jednak ich rodzaj zależy od wielu czynników. Linie najwyższego (NN) i wysokiego napięcia (WN) występują w systemie napowietrznym, natomiast linie średniego (SN) oraz niskiego napięcia (NN) coraz częściej są modernizowane z linii napowietrznych na linie kablowe. Skąd taki trend? Po pierwsze linie napowietrzne nie mogą być budowane wszędzie – najczęściej spotykamy je na dużych, otwartych przestrzeniach z dala od budownictwa. Szczególnie w miastach, gdzie zagęszczenie budynku jest spore, niemożliwym jest ustawienie linii napowietrznej i tu z rozwiązaniem przychodzi linia kablowa.

Przyłącze, złącze, linia energetyczna …

Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym składa się z szeregu elementów mających za zadanie zapewnienie ciągłej dostawy energii elektrycznej z możliwością odłączenie od sieci przy zachowaniu wygody użytkowania oraz jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Instalację należy również planować tak by w przyszłości była możliwość poszerzenia jej o nowe funkcje oraz rozbudowania.

Warto wiedzieć

Rozwój nowoczesnych technologii prowadzi do coraz łatwiejszej i sprawniejszej obsługi domowych instalacji. Jednym z takich godnych uwagi rozwiązań jest system zdalnego odczytu, dzięki któremu raz na zawsze możemy zapomnieć o wizycie osób sczytujących liczniki w naszych domach. Nowe możliwości transmisji danych gromadzonych w licznikach energii elektrycznej podczas pomiarów to rozwiązanie przyszłości. Rozwiązania umożliwiające odczyt danych z liczników z wykorzystaniem technologii transmisji danych przy pomocy różnych protokołów mogą zostać odczytywane zdalnie przy użyciu technologii GSM/GPRS lub za pośrednictwem sieci LAN.

Dlaczego My?

Do każdego zlecenia oraz klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując plan działania do jego potrzeb.

Doświadczenie

Na rynku istniejemy od 2009 roku. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przekłada się na jakość świadczonych usług.

Profesjonalizm

Zawsze stawiamy na jakość usług i wysokie kwalifikacje w dziedzinie instalacji elektrycznych i energetyki.

Zadowoleni Klienci

Dołącz do naszych zadowolonych Klientów.

Zobacz więcej

Aktualności

Chcesz zapytać o usługę?

Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na pytania lub przygotujemy indywidualną wycenę.

FAQ
Formularz kontaktowy