Realizujemy projekty dla wszelkiego typu obiektów w przemyśle. Obsługujemy podmioty gospodarcze i klientów indywidualnych.
Wykonawstwo obiektów biurowych, użyteczności publicznej i administracji, hotelowych, mieszkalnych i domów.
Nasza firma wykonuje:
- przyłącza elektroenergetyczne
- montaż kabli średniego napięcia
- montaż kabli niskiego napięcia
- montaż złączy kablowych ZK
- rozdział energii w budynkach
- montaż SZR (samoczynne załączenie rezerwy)
- montaż agregatów prądotwórczych
- trasy kablowe
- zasilanie maszyn
- oświetlenie zewnętrzne terenu i dróg
W praktyce
Czy na co dzień zastanawiamy się, skąd jest prąd w naszych gniazdkach ? Energetyka obejmuje dostarczanie energii elektrycznej do odbiorcy przewodami elektrycznymi, produkowanej za pomocą turbin i prądnic napędzanych rozmaitymi źródłami energii.
Działamy w obrębie przedsiębiorstw energetycznych Enea i Energa.
Przyłącze energetyczne
Przyłącze energetyczne jest nam potrzebne już na wczesnym etapie budowy, gdyż bez prądu tak naprawdę nie zaczniemy prac. Zatem staranie się o doprowadzenie energii jest jednym z pierwszych przedsięwzięć, jakie musimy podjąć. Przyłącze do sieci elektrycznej wymaga złożenia wniosku w najbliższym zakładzie energetycznym, w którym określa się warunki przyłączenia. Następnie dochodzi do podpisania umowy i realizacji jej założeń.
Sieci elektroenergetyczne
Sieci elektroenergetyczne składają się z linii elektroenergetycznych i stacji elektroenergetycznych. Ze względu na rodzaj prądu elektrycznego będącego nośnikiem energii, rozróżnia się sieć elektroenergetyczną prądu przemiennego (najczęściej spotykane częstotliwość 50 Hz) oraz sieć elektroenergetyczną prądu stałego (mające charakter lokalny i stosowane w elektrowniach lub zakładach przemysłowych). Ze względu na zastosowanie sieci elektroenergetyczne dzieli się na: sieci elektroenergetyczne przesyłowe (220 kV, 400 kV i 750 kV), przeznaczone do przesyłania dużych energii na znaczne odległości i realizacji powiązań między systemami elektroenergetycznymi oraz sieci elektroenergetyczne rozdzielcze, zapewniające rozdzielanie energii i dostarczanie jej do odbiorców. Zależnie od wartości napięcia znamionowego rozróżnia się sieci elektroenergetyczne:
- niskich napięć — nN (0,4 kV i 0,66 kV)
- średnich napięć — SN (od 3 kV do 60 kV)
- wysokich napięć — WN (110 kV, 220 kV i 400 kV)
- najwyższych napięć – NN (750 kV)
Sieci rozdzielcze dzieli się na okręgowe (110 kV), rejonowe (SN), miejskie (110 kV, SN i nN), wiejskie (SN, nN), przemysłowe (110 kV, SN i nN) oraz instalacyjne lub domowe (nN).
Linie energetyczne mogą być budowane w dwóch systemach – napowietrznym oraz kablowym, jednak ich rodzaj zależy od wielu czynników. Linie najwyższego (NN) i wysokiego napięcia (WN) występują w systemie napowietrznym, natomiast linie średniego (SN) oraz niskiego napięcia (NN) coraz częściej są modernizowane z linii napowietrznych na linie kablowe. Skąd taki trend? Po pierwsze linie napowietrzne nie mogą być budowane wszędzie – najczęściej spotykamy je na dużych, otwartych przestrzeniach z dala od budownictwa. Szczególnie w miastach, gdzie zagęszczenie budynku jest spore, niemożliwym jest ustawienie linii napowietrznej i tu z rozwiązaniem przychodzi linia kablowa.
Przyłącze, złącze, linia energetyczna …
Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym składa się z szeregu elementów mających za zadanie zapewnienie ciągłej dostawy energii elektrycznej z możliwością odłączenie od sieci przy zachowaniu wygody użytkowania oraz jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Instalację należy również planować tak by w przyszłości była możliwość poszerzenia jej o nowe funkcje oraz rozbudowania.
Warto wiedzieć
Rozwój nowoczesnych technologii prowadzi do coraz łatwiejszej i sprawniejszej obsługi domowych instalacji. Jednym z takich godnych uwagi rozwiązań jest system zdalnego odczytu, dzięki któremu raz na zawsze możemy zapomnieć o wizycie osób sczytujących liczniki w naszych domach. Nowe możliwości transmisji danych gromadzonych w licznikach energii elektrycznej podczas pomiarów to rozwiązanie przyszłości. Rozwiązania umożliwiające odczyt danych z liczników z wykorzystaniem technologii transmisji danych przy pomocy różnych protokołów mogą zostać odczytywane zdalnie przy użyciu technologii GSM/GPRS lub za pośrednictwem sieci LAN.
Aktualności

Jakie są zalety inteligentnego domu?

Nowy Rok 2023 !

Życzenia Świąteczne 2022
Chcesz zapytać o usługę?
Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na pytania lub przygotujemy indywidualną wycenę.