Stacje ładowania EV

stacje ładowania EV

Zajmujemy się montażem stacji ładowania EV Zielona Góra. Wykonujemy przyłącza energetyczne do stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Przygotowujemy fundamenty pod stacje ładowania. Instalujemy Wallbox’y do ładowania pojazdów w domu.

Montaż stacji ładowania EV Zielona Góra

Oferowane przez nas rozwiązania podzielić można na dwie kategorie:

  • montaż stacji ładowania AC Zielona Góra – zalecane są do codziennego użytku. Ich zaletą jest uniwersalność – można za ich pomocą ładować pojazdy elektryczne i hybrydowe. Instalacja możliwa jest praktycznie wszędzie – zarówno w prywatnych garażach (również podziemnych) i na osiedlach mieszkaniowych, jak i w miejscach publicznych – na ulicy, w hotelu czy restauracji. Ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych za stację.
  • montaż stacji ładowania DC Zielona Góra – urządzenia zalecane do stosowania podczas dłuższych tras elektrykiem, ze względu na prędkość ładowania, ale również przyspieszoną degradację baterii samochodu. Wymagają dużych mocy przyłączeniowych. Praktycznie nie montuje się ich na użytek własny. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych za stację. Więcej tutaj.

Rodzaje stacji ładowania AC

Montaż stacji ladowania samochodów elektrycznych Zielona Góra pozwala na dopasowanie rozwiązania do potrzeb użytkownika. Wiele osób zastanawia się, co wybrać – wallbox czy słupek? Wallbox (Stacja naścienna) to powszechnie stosowane określenie stacji ładowania AC montowanej pionowo. Słupek (Stacja wolnostojąca) to określenie stacji ładowania AC montowanej w posadzce lub gruncie. Typowa moc stacji obu typów to 22kW na 3 fazach przy 32A. Umożliwiają one jednoczesne ładowanie 1 lub 2 samochodów, a niektóre modele dysponują także dodatkowym gniazdkiem dla rowerów czy hulajnóg elektrycznych.

Bez nazwy 3

Z kablem czy bez kabla?

Wbudowany kabel to wygoda użytkowania polecana dla ładowarek do użytku własnego. Nie ma możliwości, byśmy zapomnieli kabla ładującego, gdyż jest on zawsze na swoim miejscu.

Kiedy ze stacji ma korzystać większa grupa użytkowników, zalecanym rozwiązaniem jest gniazdo ładujące. Wszyscy kierowcy samochodów elektrycznych posiadają własne kable, które podpinają do gniazda. Jest to tańsze rozwiązanie zarówno podczas kupna jak i utrzymania stacji (zużycie kabla).

Typy złączy ładowania

W branży samochodów elektrycznych funkcjonuje kilka typów kabli i gniazd elektrycznych, natomiast każdy współczesny samochód elektryczny (oraz plug-in hybrid) jest standardowo obsługiwany przez złącze typu 2. Jest to standard stosowany we wszystkich stacjach ładowania AC. Elektryk Zielona Góra zapewni Ci instalację stacji ładowania obsługującej standardowe typy złączy.

W ramach usług elektrycznych oferujemy:

Pro-Instalacje zapewnia także kompeksowe usługi ziemne i instalacyjne, takie jak:

Bez nazwy 2

Dlaczego My?

Do każdego zlecenia oraz klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując plan działania do jego potrzeb.

Doświadczenie

Na rynku istniejemy od 2009 roku. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przekłada się na jakość świadczonych usług.

Profesjonalizm

Zawsze stawiamy na jakość usług i wysokie kwalifikacje w dziedzinie instalacji elektrycznych i energetyki.

Zadowoleni Klienci

Dołącz do naszych zadowolonych Klientów.

Zobacz więcej

Aktualności

Chcesz zapytać o usługę?

Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na pytania lub przygotujemy indywidualną wycenę.

FAQ
Formularz kontaktowy